Yenilenmiş Telefon

Yenilenmiş Telefon Nedir?

Yenilenmiş telefon özellikle son yıllarda sıklıkla tercih ediliyor. Peki, nedir bu yenilenmiş telefon? Günümüzde cep telefonu kullanımı oldukça yaygın.
Pek çok işlemi kolaylıkla yapmaya yardımcı olan telefonlar aynı zamanda farklı avantajları da kullanıcıya sunuyor. Cep telefonları farklı markalar tarafından geliştirilerek kullanıcılara sunuluyor. Telefonlar sıfır ürün olarak satışa sunulduğunda orijinal kutusuyla birlikte satılıyor. Kullanıcılar telefonu herhangi bir nedenden dolayı kutusundan çıkarıp yeniden satmak isteyebiliyor. İkinci el telefon satışlarında cihazın değerinde ve fiyatında düşüş görülüyor. Fakat yenilenmiş telefon değerini koruyor. Yenileme işleminde telefonun yazılımsal, donanımsal ve kozmetik yenilemesi yapılıyor. Yenileme işlemi üzerine hizmet veren Senatech, refurbished cihazlar üzerine hizmet veriyor.

Yenilenmiş Telefon Hangi Aşamalardan Geçer?

Yenilenmiş telefon, uygulanan işlemler sayesinde cihazın yazılımı, donanımı ve gövdesi yenilenir. Cihaz, işlemler sonrasında sıfır kondisyona ulaştırılıp kullanıma sunulur. Senatech, yenileme için aldığı cihazlara bazı testler uygular. Testlerden elde edilen veriler incelenir.
Test aşamasında incelenen parçalar:

Ön kamera, Ön kamera mikrofonu,Arka kamera,Kamera odaklama,Portre modu,Sim kart,Şebeke,İç hoparlör,Dış hoparlör,Sensör,Mikrofon,Kulaklık sesi ve soketi,Şarj soketi,Batarya,Wifi,Bluetooth,Gps,Flaş,Parmak izi,Face id,Titreşim,Ekran&Ekran dokunmatiği,Home tuşu,Ses tuşları,On off.

Yazılımsal ve donanımsal tüm parçalar tek tek kontrol edilir. Senatech, tecrübe sahibi profesyonel ekiple cihazları test aşamasına almaktadır. İnceleme sonrasında cihazın arızalı ve yeteri kadar çalışmayan parçaları tespit edilir, onarılır. Eğer cihazın görünümünü bozan kısımlar varsa değiştirilir. Yenilenecek telefonun fabrika çıkışı standartlarına getirilmesi için gerekli tüm işlemler özenle ve dikkatle uygulanır. Böylelikle cihazlar fabrika çıkışı standartlarına getirilir ve kullanıma sunulur.

Yenilenmiş Telefon Alınır Mı?

Yenilenmiş telefon kullanımı özellikle yurt dışında yaygındır. Türkiye’de de artık yenilenmiş telefon daha sık tercih edilmektedir. Fabrika çıkış standartlarına ulaştırılan bu cihazlar daha uygun fiyat aralığında satışa sunulur. Cihazlara uygulanan yenileme işleminde tüm parçalar orijinaldir. Farklı modeller arasında yapılan işlemde en çok yenilenmiş iPhone tercih edilmektedir. iPhone, yüksek fiyatlı olduğu için pek çok kullanıcı istediği modeli almakta zorlanır. Yenilenmiş telefon ise daha uygun fiyata aynı kalitede hizmet sunmaktadır. Senatech, kalite standartları kapsamında verdiği yenileme hizmetiyle kesintisiz telefon kullanımı sunmaktadır. Orijinal telefon modelini uygun fiyata kullanmak isteyenler Senatech ile iletişime geçebilir. Farklı markalara ait telefon modelleri garantili olarak satışa sunulmaktadır.

Yükleniyor...